Formule 1 - řev motorů a vůně benzínu

Formule 1 - řev motorů a vůně benzínu

V roce 2019 jsem navštívil okruh Hungaroring v Maďarsku, abych se zblízka podíval na závod proslulé Formule 1.

Příjezd

Na Hungaroring, nacházející se pár kilometrů za Budapeští, jsme dorazili kolem 9 hodiny ráno, 6 hodin před samotným závodem. Tou dobou jsou ještě relativně volná parkoviště. Zaparkovat je možné zdarma, ale pouze na vyhrazených parkovištích nacházejících se 5 - 10 minut cesty od vstupních bran.

Cestou ke vstupním branám je možné potkat velké množství neoficiálních stánků s oblečením a předměty jednotlivých týmů. Ceny jsou zde ale dražší než v oficiálních stáncích, které se nacházejí v závodním areálu.

Myslím si, že tato doba je pro příjezd nejlepší, protože zde ještě není tolik lidí a je tak jednodušší navštívit doprovodné atrakce jako je třeba muzeum, F1 závodní simulátor či si vyzkoušet přezouvání pneumatik nebo zjistit, zda by z vás byl vhodný závodník. Dále, pokud nebudete mít zakoupené lístky na tribuny, tak se v tomto čase dá najít to správné místo, odkud závod sledovat.

Zábava

Jak už jsem nastínil v předchozí kapitole, je zde spousta atrakcí a "fun zones", kde si můžete odpočinout nebo si nechat prověřit své schopnosti.

V areálu se nacházejí oficiální stánky jednotlivých týmů, kde je možné si zakoupit například oblečení. Ceny se pohybují zhruba jako kdybyste kupovali oblečení značky Venum nebo Under Armour.

Dále se zde konají různé akce, někdy autogramiády bývalých jezdců, rozhovory, v našem případě to bylo muzeum aut z filmu James Bond, kam je vstup zdarma.

Nechybí ani aktivity a soutěže jako je disciplína, zda by z vás byl vhodný jezdec. Nejprve vás změří, zváží, následuje sada reakčních cvičení, kdy máte na volantu mačkat určitá tlačitka při zobrazení určitých symbolů - co nejrycheji, obtížnost se stupňuje. Následuje kardio cvičení - jízda na kole a udržování určité tepové frekvence po stanovenou dobu. Celá zkouška zabere zhruba 15 minut, výsledkem je počet bodů z jednotlivých disciplín a samotná odpověď na otázku: "Byl by z vás dobrý jezdec?".

Nacházejí se zde také závodní simulátory, kde si můžete projet daný okruh v závodní sedačce a se závodním volantem - je jich zde asi 10. Jako zpestření si můžete vyzkoušet přezouvat pneumatiky - minimální počet lidí na tuto disciplínu je 3.

V neposlední řadě je možné sledovat závody Formule 2, případně jiný doprovodný závod - v našem případě Porsche Cup.

Ceny

Vstupenky mě vyšli na cca 3500 Kč za sezení na jedné z nejlevnějších tribun. Oproti tomu vstupenky na stání vás vyjdou zhruba na 2000 Kč. Nutno podotknout, že tyto ceny byly platné v roce 2019.

Pro představu za kebab zde dáte zhruba 20 euro, za preclík 5 euro a za ledovou tříšť (250 ml) také 5 euro.

Co mě ale mile překvapilo bylo to, že na každém rohu jsou toalety, a to ne jen Toi Toi ale i zděné, samozřejmě zdarma. Dále je zde zdarma pitná voda, taktéž na každém rohu, takže není nutné ji kupovat.


Pokud jste fanouškem F1 jako já, tak vám určitě doporučuji Hungaroring navštívit a užít si skvělou atmosféru, spoustu zábavy a hlavně samotný závod.


Štefi | dne 12. 10. 2020

Poděl se s námi o své zážitky, napiš nám na info@kniha-vyzev.cz a zveřejníme i tvůj článek